Interne utvalg

Kvinneutvalget:

   

Ingeborg Tangeraas (leder)

ingeborg.tangeraas@4h.no

959 74 242

Ragnhild Godal

ragnhild.godal@gmail.com

918 06 446

Hanne Bjerkvik

hmbjerkvik@gmail.com 

482 58 256

Gry Løberg

gry@manimal.no

917 57 373

     

Guro S. Villand (vara)

svilland@online.no 

911 02 751

     

Ungdomsutvalget:

   

Åshild Monsø (leder)

ungdomsutvalget@smabrukarlaget.no

481 43 362

Runa Tunheim

runatunheim@hotmail.com

975 16 711

Gerbrand Vink

gb_flink@hotmail.com  

954 29 895

Nora Fjeldkåsa

nora_fjeldkaasa@hotmail.com

976 87 987

Simen Løken

simen972008@hotmail.com

979 82 503

 

 

 

Internasjonalt utvalg:

   

Marielle Vink de Roos (leder)

lofoten-gardsysteri@online.no

950 82 958

Ilona M. Drivdal

ilonadrivdal@yahoo.no

994 09 762

Margit Fausko

margit@fausko.no

908 27 754

Olav Randen

boksmia@online.no

976 49 765

Olav Torgersen

owtorgers@gmail.com

412 03 068

 

 

 

Rovviltutvalget:

   

Ann Guro Hansen (leder)

annguro@signalbox.no

917 83 644

Ståle Støen

sstoeen@online.no

957 57 525

Regina Brajkovic

brajkov@online.no

988 79 341

Kurt Solheim

snekkersolheim@outlook.com

900 16 457

Pål Kjorstad

pkjorstad@outlook.com

990 34 406

     

Utmarksutvalget:

   

Ole Petter Berget (leder)

o-p-be@frisurf.no

452 51 529

Arne Vinje

arne.vinje@nenett.no

908 24 288

Harald Evanger

harald.evanger@nordtroms.net

416 75 651

Ann Guro Hansen

annguro@signalbox.no 

917 83 644

Ola Krokann

ola.krokann@oppdal.com

974 01 459

     

Kornutvalget:

   

Ola Fiskvik (leder)

ola@olafiskvik.no

911 42 052

Hanne Guåker

hanne@guaker.no

470 17 703

Hellek Berge

hmaberge@online.no

915 75 846

 

 

 

Storfeutvalget:

   

Eldar Kyllesø Melbøe (leder)

eldar.kylles@gmail.com

454 11 131

Hanne Bjerkvik

hmbjerkvik@gmail.com

482 58 256

Birger Bull

birger.bull@bullangus.no

970 87 998

Arne Andreassen

arneingen@gmail.com 

920 31 372

Småfeutvalget:

   

Gunleik Mæland (leder)

gunleikm@gmail.com

959 45 691

Kjell Erik Brandstadmoen

kebrandstadmoen@gmail.com

901 64 900

Frank Valø

frankhalvar@gmail.com

480 56 134

Ola Kjorstad

okjorstad@hotmail.com

908 22 972

Øystein Havrevoll

oyhavrevoll@gmail.com

917 30 609

 

 

 

Mjølkeutvalget:

   

Sander Solheim (leder)

sandsol99@gmail.com

906 95 124

Torbjørn Norland

tonorlan@online.no

970 35 255

Sondre Aasan

sondreaasan@hotmail.com

458 72 979

Anders Hopland

am-hopl@online.no

415 15 981

Ingolf Folven

if-juen@hotmail.com

481 31 838

 

 

 

Ressurspersoner gris:

   

Anders Østlund

ander-o@online.no

                             

John Madssveen

Newhollandt5060@hotmail.no

975 14 749

Tore Jardar Wirgenes

andelsbonde@virgenes.no

934 40 575

Ola Aasmund Sylte

ole-sylt@online.no

990 45 225

Kjersti Kraabøl Dompidal

kdompida@online.no

480 57 975

Hanne Guåker

hanne@guaker.no

470 17 703

 

 

 

Økologisk utvalg:

   

Astrid Tove Olsen (leder)

astridtoveolsen@gmail.com

952 79 775

Rebekka Bond

bond.rebekka@gmail.com

450 59 671

Embret Rønning

embret.r@online.no

995 46 114

Embrik Rudningen

embrik@rudningen.no

975 75 925

Marielle Vink de Roos

lofoten-gardsysteri@online.no

950 82 958

 

 

 

Inn på tunet:

   

Ann Merete Furuberg (leder)

finnskogen.nakuhel@gmail.com

901 63 092

Leif Grutle

leif.grutle@haugnett.no

986 39 004

Eirin Bjune

e.bjune@online.no

900 90 373

Emma Hellemann

emmahelleman89@gmail.com

939 33 711

Britt Marthinussen

britt@olaasen.no

415 03 855

 

 

 

Organisasjonsutvalget:

   

Ola Fiskvik (leder)

ola@olafiskvik.no

911 42 052

Kathrine Kinn

kathrinekinn@gmail.com

452 29 771

Per Anton Nesjan

per.anton.nesjan@signalbox.no

907 38 869

Margrethe Figved

troms@smabrukarlaget.no

932 44 599

Ketil Jørstad

buskerud@smabrukarlaget.no

920 27 933

 

 

 

Klima og bærekraft:

   

Hanne Guåker

hanne@guaker.no

470 17 703

Kirsti Winnberg

kirstiwinnberg@gmail.com

979 80 920

Helge Øverås

Seaindian2004@yahoo.no

959 01 020

Liv Solemdal

liv.solemdal@norsok.no

970 36 618

 

 

 

Hagebruksutvalget:

   

Arne Lofthus (leder)

alofthu@online.no

993 55 590

Steve Saltermark

st-salt@online.no

476 15 230

Maren Wiger

Maren_langsbakken@yahoo.no

417 51 506

Torbjørn Norland

tonorlan@online.no

970 35 255

Ivar Slinde

ivara.s@online.no

481 55 401

 

 

 

Forhandlingsutvalget:

   

Kjersti Hoff (leder)

kjersti@smabrukarlaget.no

971 20 960

Torbjørn Norland

tonorlan@online.no

970 35 255

Eli Berge Ness

eli.ness@online.no

958 66 050

Ola Fiskvik (1. vara)

ola@olafiskvik.no

911 42 052

Kjell Erik Brandstadmoen (2.vara)

kebrandstadmoen@gmail.com

901 64 900

     

Aksjonsutvalget:

   

Kjell Erik Brandstadmoen (leder)

kebrandstadmoen@gmail.com

901 64 900

Sander Solheim

sandsol99@gmail.com

906 95 124

Stig Arild Helgesen

sahelgesen@gmail.com

481 56 697

Runa Tunheim

runatunheim@hotmail.com

975 16 711

Åshild Charlotte Monsø

daatte@online.no

 481 43 362

 

Velg ditt fylkeslag

Jordbruksforhandlingene 2022

Les mer om jordbruksoppgjøret og last ned studieheftet til årets forhandlinger.

Jordbruksforhandlingene 2022 - les hele saken

/share/mime/48/pdf.png Studiehefte 2022
(studiehefte-jf2022.v2.pdf, 3MB)

Kontakt med sekretariat

Tlf sentralbord: 22 00 59 10

E-post:
medlem@smabrukarlaget.no  post@smabrukarlaget.no

 

/share/mime/48/pdf.png Årsmelding 2020-21
(arsmelding-2020-2021-korrekt-lav-opplosning.pdf, 3MB)

/share/mime/48/pdf.png Årsmelding 2019-20
(arsmelding-2019-2020-siste.pdf, 2MB)

Artikler fra siste utgave av medlemsbladet

Bonde og Småbruker logo

/share/mime/48/pdf.png Bonde og Småbruker utgivelsesplan 2021
(bs_medieplan_2021.pdf, 304kB)

/share/mime/48/pdf.png Utgivelsesplan Bonde og Småbruker 2022
(bs_medieplan_2022.pdf, 145kB)

/share/mime/48/pdf.png Bonde og Småbruker nr.8/21
(bonde-og-smabruker-nr.8-lav-opplosning.pdf, 16MB)

    Norsk Bonde- og Småbrukarlag
    Akersgata 41, 0158 Oslo

    Telefon sentralbord: 22 00 59 10
    E-post: post@smabrukarlaget.no

    Organisasjonsnummer: 970167943

    Kontonummer: 8101.05.36928

    Vippsnummer: 55 89 91

    Utviklet av Imaker as